Polecane informacje
Home / Informacje / Wygodna jadalnia – z hokerami czy krzesłami?

Wygodna jadalnia – z hokerami czy krzesłami?

Urządzenie komfortowej jadalni jedynie na pozór jest zadaniem nieprzysparzającym wielu problemów. Warto dać sobie czas na to, aby zaplanować miejsce, w którym będziemy spożywać posiłki przede wszystkim wygodnie. Jednym z elementów wyposażenia, jaki się na to składa jest siedzisko. Na tym etapie może pojawić się jeden ze wspomnianych problemów. Co wybrać – klasyczne krzesło czy modny ostatnimi czasy, już nie tylko w wystrojach barowych hoker?

Czym różnią się hoker i krzesło?

Wybór pomiędzy krzesłem, a hokerem może być nie lada wyzwaniem.

Nie ułatwia go fakt, że na rynku dostępnych jest wiele modeli zarówno tradycyjnych siedzisk w postaci krzeseł, jak i przez wielu uznawanych za nowatorskie rozwiązania hokerów, (chociaż nic bardziej mylnego, bowiem sprawdzają się one także doskonale w klasycznie urządzonych wnętrzach). Podstawową różnicą między hokerem, a krzesłem jest ich wysokość. Hoker zawsze jest wyższy. Ponadto znacząco może różnić się także ich design. Krzesło jest rozwiązaniem „oczywistym”, które z reguły, jako pierwsze przychodzi na myśl, gdy zastanawiamy się nad jadalnianym designem. Z kolei wybór hokera, jest pójściem o krok na przód, stanowi przełamanie klasycznych projektów, które wprowadzają do pomieszczenia niezwykły charakter. Dodatkowo wybór hokera jest rozwiązaniem funkcjonalnym. Siedzisko to może być zastosowane bowiem nie tylko przy stole, ale także wyspach, przy których krzesło nie tylko nie wygląda dobrze, ale przede wszystkim jest niewygodne.

Jeśli hoker, to jaki?

Na rynku dostępnych jest wiele modeli hokerów – z oparciem, a także bez niego. Produkowane są z różnych materiałów – od drewna i metalu, po tworzywa sztuczne, a także stosowanej do obicia siedziska – skóry, tak jak oferowane m.in. w firmie Esencja Design.

Rozmaite kształty i kolory, które w połączeniu z wygodą mogą stworzyć więc kompozycję, zarówno nadającą wyjątkowy charakter naszej jadalni, jak też dostarczającą przebywających w niej osobom dużej wygody – słowem: duet praktyki i niestandardowego designu.

Aranżacja jadalni

To, jaki styl ma królować w naszej jadalni, zależy już tylko od nas samych. Warto jednak mieć na uwadze fakt, że prym wiedzie obecnie aranżacja nowoczesna, charakteryzująca się przede wszystkim praktycznością oraz wygodą, w której panuje spójność i harmonia. Nie bez znaczenia pozostają w niej kolory ścian, dodatki, a także dekoracje podłogowe. Warto podczas aranżacji jadalni mieć na uwadze wszystkie wspomniane elementy. Wybór siedziska jest więc o tyle ważny, że stanowi już nie tylko kwestię wygody, ale często staje na pierwszym planie w tworzeniu wyjątkowego designu pomieszczenia.

Zarówno hoker, jak i krzesło muszą być przede wszystkim funkcjonalne. Mają także bardzo ważną przypisaną sobie rolę – design. Mając na uwadze drugi motyw przewodni wyboru pomiędzy nimi – większą swobodę pozostawiają hokery. Ich wybór sam w sobie jest już pewnego rodzaju urozmaiceniem. Decyzja o postawieniu go przy stole jest dość odważna, ale przez wielu projektantów oraz dekoratorów wnętrz uznawana za wyjątkowo skuteczny krok na drodze do uzyskania niebanalnego wystroju wnętrza.

Postaw na to, co lubisz

Na końcu warto zastanowić się nad tym – jaki wybór jest dla nas najbardziej korzystny pod względem finansowym, a także praktycznym. Wybierajmy więc materiały dobrej jakości, aby służyły przez długi czas. Warto także „pójść” w kierunku ulubionej kolorystyki, którą można będzie zestawiać z różnymi wariantami dekoracyjnymi – ścian, mebli, dodatków etc.

Kupują co, co tak naprawdę lubimy sprawimy, że nasza jadalnia będzie nie tylko funkcjonalna, ale również wygodna.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Zostaw komentarz

Twój adres mailowy nie będzie publikowany. Wymagane pola są zaznaczone *

*