Polecane informacje
Home / Informacje / Urządzasz kuchnią? Sprawdź, co zrobić, aby była praktyczna!

Urządzasz kuchnią? Sprawdź, co zrobić, aby była praktyczna!

Kuchnia to miejsce, które cieszy się ogromną popularnością w każdym domu. Szczególnie w momentach, gdy wydobywają się z niej kuszące zapachy. Pomieszczenie uwielbiane przez wielbicieli gotowania, a także dobrego jedzenia. Dlatego, aby przebywanie w niej sprawiało jeszcze więcej przyjemności, powinna być nie tylko ciekawie urządzana pod względem wizualnym, ale przede wszystkim funkcjonalnym. Bowiem każdy „domowy szef kuchni” wie, że łatwy dostęp do niezbędnych akcesoriów kuchennych, to podstawa smacznego gotowania!

Urządzamy kuchnię funkcjonalną!

Wbrew temu co mogłoby się wydawać urządzenie funkcjonalnej kuchni nie jest zadaniem prostym. Niezależnie od tego czy mamy do czynienia z małą powierzchnią – jaka spotykana jest w mieszkaniach w blokach, szczególnie z wielkiej płyty , czy większą – na jaką mogą sobie pozwolić właściciele domów prywatnych. Właściciele mieszkań muszą uporać się z problemem jakim jest przygotowanie miejsca na wszystkie niezbędne akcesoria – czyli stoją przed dylematem – gdzie to wszystko pochować, a potem znaleźć! Natomiast posiadacze domów, choć na brak miejsca nie mogą narzekać to muszą tak rozplanować rozmieszczenie różnych przedmiotów, aby najważniejsze były zawsze pod ręką.

Na co zwrócić uwagę przy urządzaniu kuchni?

  1. Zamocowanie i ułożenie poszczególnych elementów umeblowania, czyli poziom blatu powinien być dopasowany do wzrostu użytkownika. Dalej, jeśli możemy sobie na to pozwolić nie montujmy dolnych szafek, sięganie po rzeczy w nich schowanych jest niewygodne, innym rozwiązaniem jest ulokowanie w nich przedmiotów, z których nie korzystamy często podczas gotowania. Pamiętajmy, aby produkty częściej używane były na niższych poziomach górnych szafek, a rzadziej wyższych.
  2. Warto dobrać urządzenia kuchenne do potrzeb mieszkańców – wielkość lodówki powinna zależeć od wielkości rodziny i częstotliwości robienia zakupów, przy wybieraniu zmywarki również warto się kierować ilością naczyń, które musi pomieścić.
  3. Układ zabudowy powinien być dopasowany do kształtu i wielkości pomieszczenia. Najlepiej, gdy droga, którą pokonujemy między lodówką, zlewozmywakiem i kuchenką, ułoży się w kształt trójkąta.

Kuchnia funkcjonalna jak już powiedzieliśmy wcześniej to ponad połowa sukcesu. Jeśli chcemy, aby była ona w pełni idealna dopracujmy ją także pod kątem wizualnym. Odświeżenie wszystkich powierzchni na pewno nada jej świeżości. Małym nakładem pracy i przy wykorzystaniu niezbędnych materiałów jak glazura, tapety, okładziny ze szkła, gładzie szpachlowe czy farby jesteśmy w stanie wykreować miejsce idealne dla wszystkich wielbicieli przebywania w niej.

 

4.00 avg. rating (65% score) - 1 vote

One comment

  1. Mnie w najbliższym czasie czeka remont i urządzenie kuchni. Przeraża mnie to, nienawidzę remontów.

Zostaw komentarz

Twój adres mailowy nie będzie publikowany. Wymagane pola są zaznaczone *

*