Polecane informacje
Home / Informacje / Jaki stół wybrać do małej kuchni

Jaki stół wybrać do małej kuchni

Każdy z nas marzy o eleganckim wnętrzu oraz modnych meblach, które wprawią w zachwyt odwiedzających nas gości. Natomiast bardzo często rzeczywistość jest inna, a nasze oczekiwania rozmywają się z warunkami, które mamy w naszym ukochanym mieszkaniu.

Kuchnia w każdym domu pełni kilka funkcji i nie zawsze służy tylko do przygotowywania posiłków. Przede wszystkim jest ona również głównym pomieszczenie w którym można napić się herbaty i podzielić najskrytszymi sekretami. Dlatego w każdej kuchni powinien znaleźć się wygodny stół przy którym każdy członek rodziny spokojnie się zmieści.

Co będzie najlepsze dla małej kuchni?

Obecnie na rynku mamy bogaty wachlarz różnych stołów i tak naprawdę jeśli posiadamy dużą kuchnie możemy wybierać i przebierać. Problem pojawia się, gdy nie posiadamy zbyt dużej ilości miejsca, a chcemy wybrać coś, co nie zagraci nam kuchni, a pozwoli wzbogacić jej wnętrze. Pierwszym rozwiązaniem godnym uwagi jest stół wolnostojący z możliwością złożenia go. Taki produkt może zaoferować nam firma Le Pukka, gdzie możemy zamówić interesującą nas rzecz bez wychodzenia z domu. Jednak przed wyborem takiego stołu musimy pamiętać o tym, by nie był on zbyt pokaźnych rozmiarów i posiadał składane blaty, które wedle potrzeby możemy rozłożyć i powiększyć powierzchnię stołu. Kolejnym ważnym aspektem jest umiejętne umieszczenie go w kuchni. Najlepiej sprawdzi się w rogu lub przy ścianie zwłaszcza jeżeli mamy do czynienia z kształtem prostokąta lub kwadratu.

Jeśli już zdecydujemy się na taki rodzaj stołu musimy pamiętać, że posiada kanty, które dla osób dorosłych nie stanowią zagrożenia lecz jeśli w domu mamy małe dzieci warto pomyśleć o zabezpieczeniu ich poprzez specjalne nakładki. Dzięki nim można zneutralizować uderzenie i zapewnić bezpieczeństwo naszym szkrabom. Kolejnym ciekawym i nowoczesnym rozwiązaniem są blaty przymocowane do ściany, które stanowić mogą tak zwany „niewidzialny blat”. Blat mocowany jest na zawiasach do jednej ze ścian. Dopiero w momencie jego rozłożenia zajmuje miejsce, więc tylko wtedy kiedy będzie on użytkowany. Natomiast wszędzie są plusy jak i minusy, dlatego warto przy wyborze takie rozwiązania pamiętać o tym, że na danej ścianie przeznaczonej pod taki rodzaj stołu już nic nie możemy postawić. Dodatkowo powinniśmy zdecydować się na taki stół w momencie doboru mebli i blatów do kuchni by nie odbiegał on zbytnio od naszej zabudowy.

O czym warto pomyśleć przed zakupem stołu do kuchni

Przed wyborem i zakupem naszego wymarzonego stołu powinniśmy zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów są to między innymi:

1. Wysokość- najlepiej powinna wynosić 70-75 cm licząc od podłogi, jednak najmądrzej dopasować krzesła do stołu w taki sposób by nasze łokcie opierały się o stół.

2. Trwałość

3.Materiał:

a)    Kamienny- bardzo stabilny, trwały natomiast również bardzo drogi. Najładniej prezentuje się granit.

b)    Drewniany- bardzo delikatny i podatny na uszkodzenia. Łatwy w dopasowaniu go do kuchni, gdyż zawsze można go przemalować i dopasować do koloru ścian i szafek.

c)    Płytki ceramiczne- twarde i odporne na temperaturę, są jednak podatne na uszkodzenia mechaniczne.

d)    Laminowany- odporny na zalewanie oraz bardzo wysoką temperaturę do 130 stopni Celsjusza.

e)    Szkło hartowane- trwałe i estetyczne natomiast szybko się brudzi i jest bardzo drogie.

Przy małej kuchni nie musimy już obawiać się stołu, bo tak naprawdę wszystko zależy od naszego wyboru i pomysłowości.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Zostaw komentarz

Twój adres mailowy nie będzie publikowany. Wymagane pola są zaznaczone *

*