Polecane informacje
Home / Informacje / Sposób na optymalne połączenie kuchni i salonu
optymalne połączenie kuchni i salonu

Sposób na optymalne połączenie kuchni i salonu

Połączenie kuchni z salonem jest często wykorzystywanym zabiegiem, pozwalającym na optyczne powiększenie przestrzeni kuchenno – jadalno – wypoczynkowej. Kuchnie otwarte na salon są nowoczesne i modne, ale wymagają od domowników utrzymania idealnej czystości w części kuchennej, a to wymaga wiele zachodu. Alternatywnym rozwiązaniem pozwalającym na połączenie kuchni z salonem, jest zastosowanie okna pomiędzy tymi dwoma pomieszczeniami. Okno zawsze można zasłonić, na przykład przy użyciu specjalnych rolet, czy też drzwiczek. Dzięki temu, na co dzień możemy mieć kuchnię otwartą na salon, a kiedy jest to niezbędne, możemy zasłonić część kuchenną i nie musieć przejmować się na przykład brudnymi naczyniami umieszczonymi w zlewie.

Okno pomiędzy kuchnią i salonem jest wygodnym rozwiązaniem. Można je wyposażyć w szeroki blat kuchenny, który może pełnić rolę blatu roboczego lub baru. Okno kuchenne skierowane do wnętrza salonu lub jadalni stwarza możliwości ciekawej aranżacji pomieszczenia mieszkalnego. Jeśli jest otwarte, optycznie powiększa wnętrze i ułatwia podawanie posiłków. Do niedawna takie rozwiązanie aranżacyjne rzadko kiedy było wykorzystywane w polskich domach. Wydaje się jednak, że dziś wraca ono do łask.

Bardzo dobrze okno pomiędzy częścią kuchenną i salonową sprawdzi się w przypadku tzw. ślepych kuchni. W blokach z wielkiej płyty często kuchnie są po prostu ciemnymi wnękami, bez okien, dlatego też zastosowanie w ich przypadku okna zewnętrznego pozwoli na doświetlenie tego pomieszczenia.

Aby utworzyć okno wewnętrzne w naszym domu zwykle należy uzyskać zgodę nadzoru budowlanego i spółdzielni mieszkaniowej. Nie można bowiem wyburzać ścian nośnych w mieszkaniach blokowych. Zwykle jednak nie ma większych problemów, aby wybić otwór kuchenny tworząc dużą przestrzeń kuchenno – jadalno – salonową. Wystarczy ja później w odpowiedni sposób zaaranżować i wyposażyć w meble, aby móc z niej korzystać w najwygodniejszy dla domowników sposób.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Zostaw komentarz

Twój adres mailowy nie będzie publikowany. Wymagane pola są zaznaczone *

*