Polecane informacje
Home / Informacje / Skandynawska kuchnia w polskim domu

Skandynawska kuchnia w polskim domu

Z czym kojarzy nam się Skandynawia? Z niebosiężnymi górami, przepięknymi widokami oraz wszechogarniającą, majestatyczną naturą. Jednocześnie, skandynawski styl aranżacji wnętrz jest charakterystyczny. Można go śmiało zastosować i to z dużym powodzeniem w rodzimych przestrzeniach mieszkalnych, zwłaszcza jeśli chodzi o kuchnie. Jakie cechy są szczególne dla kuchni w stylu skandynawskim?

Surowe piękno

Tak jak skandynawskie krajobrazy, tamtejsze aranżacje kuchenne cechuje surowość i prostota. Najczęściej kuchnie w skandynawskim stylu utrzymane są w białych kolorach. Meble są białe, podobnie jak ściany i dodatki. To stwarza wrażenie niewymuszonej elegancji ale jednocześnie taka kuchnia może być bardzo przytulna. W kuchni skandynawskiej panuje naturalność i lekkość, które można uznać za wyznaczniki skandynawskiego stylu aranżowania wnętrz, nie tylko tych o charakterze kuchennym.

Ilość sprzętów w kuchniach skandynawskich jest minimalizowana. Im jest ich mniej, tym lepiej. W takich aranżacjach często stosowane jest szkło i stal nierdzewna. Wykorzystywane są przeszklone witryny i fronty kuchenne. Z kolei wieszaki i koszyki ze stali nierdzewnej są praktycznym dodatkiem, w którym można przechowywać chociażby owoce na blacie kuchennym.

Surowość i oszczędność w dodatkach to główne cechy podobnych aranżacji w kuchni, salonie, czy w jadalni.

Jasne pomieszczenia

Kuchnia skandynawska świetnie będzie prezentować się w blokach mieszkalnych, gdzie zwykle pomieszczenie przeznaczone na kuchnię nie ma dużego metrażu. Dzięki wykorzystaniu bieli i pastelowych dodatków, można rozświetlić taką kuchnię i sprawić, że optycznie wyda się ona większa niż w rzeczywistości. Skandynawskie kuchnie są lekkie i eleganckie, ale również przytulne, bowiem najczęściej łączą się z drewnianymi dodatkami, które sprawiają, że kuchnia staje się ulubionym pomieszczeniem dla wszystkich domowników. Meble w kuchni skandynawskiej mogą być białe, beżowe, czy utrzymane w jasnych odcieniach pasteli. Powinny mieć one fronty gładkie i matowe.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Zostaw komentarz

Twój adres mailowy nie będzie publikowany. Wymagane pola są zaznaczone *

*