Home / Informacje / Sercem kuchni w garnku

Sercem kuchni w garnku

Kuchnia to serce każdego domu, miejsce tętniące życiem, w którym stale coś się dzieje. Wokół kuchennego stołu (bez względu na jego rozmiary) gromadzą się członkowie rodziny – wypełniają serca bliskością, ciszę rozmowami, a żołądki jedzeniem. Bez czego nie może obejść się nowoczesna kuchnia? Oczywiście bez nowoczesnych sprzętów AGD – energooszczędnych i wydajnych, intuicyjnych w obsłudze i niebanalnych pod względem designu. Na nic jednak zdały by się nam kuchenka i piekarnik, gdybyśmy nie mieli porządnych naczyń do gotowania. Jakie garnki skradną wasze serce i rozgoszczą się w kuchennych szafkach?

Unikamy tandety

Najszybsze i najtańsze rozwiązania rzadko są tymi najlepszymi. Jeżeli więc planujemy zakup lub wymianę kuchennych naczyń – dobrze się do sprawy przygotujmy przeglądając różne oferty, czytając opinie i oceny, szukając rekomendacji i zdecydowanie nie pozwólmy sobie na myślenie „to tylko garnki, więc o co tyle szumu?”. Szum jest tu bowiem jak najbardziej uzasadniony – dobre garnki to smaczne i zdrowe posiłki. Kupując tanie naczynia z aluminium lub słabej jakości stali narażamy się na spożywanie jedzenia doprawionego… szkodliwymi substancjami, które mogą wydzielać się z garnków w trakcie użytkowania (np. gotowania w wysokich temperaturach kwaśnych potraw).

Postawmy na jakość

Zestawy garnków różnią się między sobą materiałem, z którego zostały zrobione, starannością i jakością wykończenia oraz ilością elementów. Najlepiej zainwestować w naczynia wykonane ze szlachetnej stali nierdzewnej – są ciężkie i trwałe, a gotowane w nich potrawy – bezpieczne. Warto również zwrócić uwagę na sposób łączenia ścianek z dnem naczynia, szczelność pokrywki oraz uchwyty (powinny być wygodne i bezpiecznie przymocowane). Wielkość kompletu i ilość elementów zależy od indywidualnych potrzeb, liczby osób dla których najczęściej gotujemy i tego, co najbardziej lubimy jeść. Możemy zdecydować się na gotowy zestaw lub skomponować go z pojedynczych elementów. Wygodne kuchenne minimum to 3 garnki (mały, średni i duży), patelnie w dwóch rozmiarach oraz rondel. Sprawdź ofertę zestawów garnków, które charakteryzują się najwyższą jakością.

Jeżeli w naszej nowoczesnej kuchni stoją już nowoczesne garnki – nie pozostaje nam nic innego, jak oddać się przyjemności gotowania. Może oryginalna i nowoczesna (a jakże!) kuchnia fusion?

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Zostaw komentarz

Twój adres mailowy nie będzie publikowany. Wymagane pola są zaznaczone *

*