Polecane informacje
Home / Informacje / Przytulny kącik na podwieczorek

Przytulny kącik na podwieczorek

Producenci mebli przykładają coraz większą wagę do estetyki i funkcjonalności mebli, które projektują z myślą o swoich klientach. Często są to meble o zaskakującej formie, czasem wykorzystują mniej znane gatunki drewna, przez co stają się bardziej stylowe i wyjątkowe. Także sami klienci wybierają meble niepowtarzalne, za które są skłonni zapłacić nieco więcej.

Właśnie w taki trend wpisują się stoliki kawowe, które przez kilka poprzednich sezonów praktycznie nie były oferowane. Kojarzone najczęściej z niezbyt wygodnym meblem do salonu, współczesne stoliki pełnią różne funkcje. Wielbiciele nowoczesnych materiałów i form mogą sięgnąć po stoliki wykonane z drewna tekowego czy palisandru. Nowoczesność formy takich stolików polega na tym, że nie mają one tradycyjnych nóżek, a ich blaty stanowią jakby przedłużenie bocznych części stolików.

Wyjątkowe są również stoliki designerskie, do których produkcji wykorzystano włókno szklane. Takie stoliki są dostępne w wielu różnych kolorach, a ich wyjątkowość to przede wszystkim dostępność wielu kształtów, czasem bardzo futurystycznych. Stoliki z włókna szklanego najczęściej również nie posiadają nóżek.

Jednak także miłośnicy bardziej klasycznych form mogą wybrać stolik kawowy dopasowany do aranżacji własnego wnętrza. Do tradycyjnych mebli, stylizowanych na meble z przełomu wieków, nawiązują stoliki z rzeźbionymi wykończeniami i klasycznie wyginanymi nóżkami. Także tradycyjne meble mogą wykorzystywać bardziej współczesne połączenia materiałów i kształtów, dlatego wielbiciele nowoczesnych rozwiązań mogą sięgnąć po stoliki, w których połączono szkło, płytę MDF oraz metal. Ze specjalnie hartowanego szkła wykonuje się wytrzymały blat, który może być połączony z drugim szklanym blatem lub półką za pomocą metalowych łączników. Całość uzupełniają oryginalne nóżki z płyty, wykończonej na wysoki połysk. Takie meble najlepiej komponują się z meblami nowoczesnymi, najlepiej w podobnej tonacji kolorystycznej.

Decydując się na stolik kawowy warto również przejrzeć ofertę mebli wykonanych zgodnie z obowiązującym trendem ekologicznym. Ekologiczny stolik kawowy może łączyć w sobie nowoczesny stelaż czy metalowe nóżki z drewnianym blatem, który jest najczęściej jedynie w niewielkim stopniu wykończony.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Zostaw komentarz

Twój adres mailowy nie będzie publikowany. Wymagane pola są zaznaczone *

*