Polecane informacje
Home / Informacje / Pozytywna energia w domowej kuchni
pozytywna kuchnia

Pozytywna energia w domowej kuchni

Kuchnia jest miejscem najważniejszym w każdym domu. Jest to centrum życia rodzinnego, a niekiedy również życia towarzyskiego, zwłaszcza w niewielkich mieszkaniach blokowych, gdzie nie ma miejsca na zorganizowanie pokoju dziennego czy salonu, gdzie można by przyjmować gości. W kuchni przygotowuje się wszystkie posiłki, gotuje razem z rodziną lub przyjaciółmi i spożywa się potrawy. Dlatego też aranżując kuchnię w naszym domu nie powinniśmy zapominać o tym, że nade wszystko powinna ona emanować pozytywną energią.

Musimy uwzględnić podczas projektowania kuchni wszystkie potrzeby domowników. Kuchnia powinna być miejscem funkcjonalnym i wygodny, ważne jest więc, aby jej zabudowa spełniała wymagania ergonomii.

Wielu projektantów wychodzi z założenia, że odpowiednia kolorystyka ścian i mebli kuchennych sprzyja mobilizacji naszych sił witalnych i pozytywnie nastraja nas do życia i innych. Kuchnia powinna więc być energetyczna, a jednocześnie wyglądać czysto i schludnie.

Jeśli nie jesteśmy przekonani do nowoczesnych aranżacji, nie powinniśmy eksperymentować z wystrojem przestrzeni kuchennej. Domowa, przytulna kuchnia będzie pod tym względem znacznie lepszym wyborem. Wszystkie elementy znajdujące się w naszej kuchni powinny tworzyć harmonijną całość. Dobrym zabiegiem aranżacyjnym jest zastosowanie jasnych ścian w aranżowaniu kuchni. Wówczas pomieszczenie to wydaje się być bardziej przestronne. Domową, rodzinną atmosferę w kuchni stworzymy stosując białe dodatki, m.in. zastawę kuchenną i dekoracje. Dobrze sprawdzają się w kuchni również odcienie beżu i błękitu. Połączenie bieli i błękitu w wielu kulturach przywodzi na myśl kuchenne wnętrza – czyste i przyjazne domownikom. Takie pomieszczenie jest odbierane jako uporządkowane i spokojne. Sprzyja wyciszeniu się i stwarza możliwość różnorodnej aranżacji. Do bieli pasuje każdy kolor, dlatego też jeśli wybierzemy ten kolor w projektowaniu naszej kuchni, będziemy mieli dużą dowolność w wyborze innych elementów zabudowy czy wystroju takiego wnętrza.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Zostaw komentarz

Twój adres mailowy nie będzie publikowany. Wymagane pola są zaznaczone *

*