Home / Informacje / Poranek w kuchni

Poranek w kuchni

Z czym kojarzy ci się śniadanie? Zapach kawy, kanapki, tosty, które właśnie wyskoczyły z opiekacza? Rano w kuchni liczy się każda sekunda. Każdy chce zdążyć do szkoły, czy do pracy, ale przedtem zjeść coś dobrego i wartościowego. Woda w czajniku już wrze, a z tostera wyjmujemy kolejną porcję gorącego chleba – takie proste dania sprawdzają się rano najlepiej. A dzięki odpowiedniemu sprzętowi przygotowanie smacznego śniadania, które będzie nie tylko kanapką przebiega bezproblemowo. Czego nie powinno zabraknąć w naszej kuchni, aby każdy nowy dzień zacząć dobrze i ze smakiem?

Szybkie śniadanie

Kuchnia XXI wieku to nowoczesność. Elektronika, oszczędność, komfort, oryginalne wzornictwo, ale również zdrowe i smaczne gotowanie. Wciąż cenimy sobie szybkie przygotowywanie potraw, lecz stawiamy też na ich wysoką jakość. W kuchni spotykamy się już rano przygotowując śniadanie i parząc kawę. Dlatego w nowoczesnym wnętrzu nie może zabraknąć sprzętu, który nam to ułatwi. Czajnik elektryczny to standard, znajdziemy go już niemal w każdym domu – dobrze, jeśli jest wyposażony w filtr zatrzymujący osad, który możemy wyjąć i wyczyścić. Masz ochotę na filiżankę herbaty przed pracą? Będzie gotowa w minutkę. Ale w kuchni kawosza nie może zabraknąć również ekspresu do kawy. Praktyczne są te posiadające możliwość stosowania kawy mielonej i w saszetkach. Dzięki temu możesz pobudzić się rano mocnym espresso lub rozpocząć dzień leniwie, od lekkiego cappuccino z kremową pianką. A jeśli kawa, to i tosty – duet idealny. Tosty to szybkie i proste danie, które lubią mali i duzi, dlatego świetnie sprawdza się jako śniadanie. Tostery z elektronicznym sterowaniem pozwalają na wybór stopnia przyrumienienia chleba, przydatne są również funkcje rozmrażania i podgrzewania. Dodatkowym i z pozoru banalnym, ale w rzeczywistości bardzo praktycznym usprawnieniem jest wysuwana tacka na okruszki. A ruszt do podgrzewania bułek i rogalików sprawi, że nasze pieczywo będzie ciepłe, jakbyśmy przed momentem przynieśli je z piekarni.

Przytulne wnętrze

W kuchni dobrze mieć wszystkie sprzęty pod ręką, dlatego na pierwszym miejscu stoi funkcjonalność. Ale nie zapominamy przy tym o aspekcie wizualnym. Coraz chętniej sięgamy po stylowe, designerskie dodatki, którymi może stać się również sprzęt AGD. Nowoczesne wzornictwo, jak i nawiązania do najmodniejszych trendów, m.in. vintage czy retro sprawiają, że nasza kuchnia staje się harmonijnie urządzonym wnętrzem, w którym każdy detal jest idealnie zgrany z resztą. I jest to miejsce niezwykłe. W kuchni wszystko smakuje i pachnie lepiej, kuchnia kojarzy się nam z ciepłem i przytulnością. Dlatego, mimo że stawiamy na nowoczesność, w naszych kuchniach jest wciąż to coś, co zachęca do wspólnego gotowania i sprawia, że czas płynie wolniej i milej. Nawet, jeśli przed nami kolejny mglisty i zimny poranek.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Zostaw komentarz

Twój adres mailowy nie będzie publikowany. Wymagane pola są zaznaczone *

*