Polecane informacje
Home / Informacje / Nowoczesna lodówka side by side – co warto o niej wiedzieć?

Nowoczesna lodówka side by side – co warto o niej wiedzieć?

Nowoczesna kuchnia powinna być minimalistyczna w wystroju, a jednocześnie maksymalnie funkcjonalna. Jej niezbędnym elementem jest praktyczna lodówka, która będzie komfortowa w użyciu i ekonomiczna. Jedną z propozycji jest lodówka side by side – dzięki niej zyskujemy wygodny dostęp do żywności, a także możliwość skorzystania z przydatnych gadżetów jak np. kostkarka do lodu. Zobacz, kiedy warto zdecydować się na ten model lodówki.

Czym jest lodówka side by side?

Mówiąc o lodówce side by side, mamy na myśli model, który podzielony jest na dwie części – każda z nich posiada własne otwierane drzwi. Po lewej stronie najczęściej znajduje się zamrażarka, a po prawej lodówka: części te mogą być jednakowej lub różnej wielkości, zwykle zamrażarka bywa mniejsza. Zastanówmy się najpierw, co daje nam takie rozwiązanie? Otóż sprawdzi się ono na przykład w wąskich wnętrzach, ze względu na krótkie, podwójne drzwi. Wnętrze tych modeli jest wyjątkowo przejrzyste, dlatego łatwo jest utrzymać w nich porządek; co więcej, na drzwiach jest sporo miejsca do przechowywania np. puszek lub słoików. Minusem są dość wąskie półki – to efekt tego, że całe urządzenie podzielone jest pionowo na dwie części. Dlatego, jeżeli planujemy przechowywanie np. dużych garnków z zupą lub blach z ciastem, wybierzmy model z szerszą częścią „lodówkową”.

Najważniejsze parametry

Na co zwrócić uwagę, kupując lodówkę side by side? Z pewnością na jej rozmiar oraz pojemność. Standardem jest pojemność o zakresie 500-600 litrów, co okazuje się wystarczającą wielkością w przypadku 4 dorosłych osób. Na rynku znajdziemy również lodówki o jeszcze większej pojemności. Nie możemy zapomnieć także o kwestiach ekonomicznych i ekologicznych. Tutaj – niestety – ten typ lodówki nie wypada najlepiej; pobiera on bowiem nawet dwa razy więcej prądu od „zwykłego” modelu. Możemy jednak znaleźć modele o całkiem przyzwoitym zużyciu energii, mieszczących się między 440 a 470 kWh na rok.

Dodatkowe funkcje

Lodówki side by side posiadają też wiele ciekawych funkcji dodatkowych, na które w standardowych modelach po prostu nie starczyłoby już miejsca. Ciekawą opcją jest dyspenser wody, dzięki któremu możemy zawsze mieć pod ręką świeżą, czystą i chłodną wodę. Wiele osób ucieszy również przydatny gadżet w postaci kostkarki do lodu. Jeżeli decydujemy się na tego typu gadżety, musimy jednak pamiętać, że zabiorą one sporo miejsca w naszym urządzeniu. Co więcej, w przypadku dyspensera lub kostkarki konieczne jest podłączenie do lodówki źródła czystej, przeznaczonej do picia wody. Musimy więc skorzystać z pomocy hydraulika. Innym rozwiązaniem jest zakup modelu lodówki, który posiada wbudowany wewnętrzny zbiornik na wodę.

Lodówka side by side to ciekawe rozwiązanie, które sprawdzi się w nowoczesnej kuchni. Okazuje się przydatna nie tylko podczas imprezy dla znajomych, ale także zapewnia nam wygodne funkcjonowanie na co dzień. Zanim podejmiemy decyzję o jej zakupie, rozważmy wszystkie za i przeciw, a następnie porównajmy między sobą różne dostępne na rynku modele.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Zostaw komentarz

Twój adres mailowy nie będzie publikowany. Wymagane pola są zaznaczone *

*