Polecane informacje
Home / Informacje / Meble kuchenne – lepiej kupić gotowe czy robić na wymiar?

Meble kuchenne – lepiej kupić gotowe czy robić na wymiar?

Kuchnia jest sercem wielu domów i mieszkań. To tu spotykają się domownicy, niejednokrotnie przygotowują i spożywają razem posiłki. Często właśnie w kuchni podejmowani są goście – sąsiadki czy przyjaciółki pani domu, a i panowie lubią spotkać się ze znajomymi w przytulnych wnętrzach kuchennych.

W kuchni wiele się dzieje, a w wykonywaniu poszczególnych czynności w tym pomieszczeniu powinny pomagać nam znajdujące się w nim sprzęty. Planując kuchnię, warto wybrać meble kuchenne, które będą odpowiadały naszym wymaganiom i będą spełniać zasady ergonomii. Czy lepiej zdecydować się na meble gotowe czy wybrać meble na wymiar?

Dwie opcje, dwie charakterystyki

Gotowe meble kuchenne, jakie kupimy w sklepie meblowym, od razu będziemy mogli zastosować i zamontować w kuchni. Z kolei meble na wymiar mają tę zaletę, że pozwalają na maksymalne zagospodarowanie wolnej przestrzeni w pomieszczeniu kuchennym, co ma znaczenie przede wszystkim dla osób, które mają niewielkie kuchnie. Wybór jednego z podanych rozwiązań jest trudny, ponieważ każde ma bezdyskusyjne zalety, ale i wady, których akceptacja pozwoli na zaaranżowanie w odpowiedni dla siebie sposób przestrzeni kuchennej.

Kiedy wybrać meble na wymiar?

Przy zamawianiu mebli na wymiar trzeba wykazać się dużą wyobraźnią, ponieważ na początku nie widzimy, jak właściwie meble te mają wyglądać. Projektant pokazać nam może ich projekt i wizualizację, dającą ogląd na to, jak prezentować się będzie nasza kuchnia już po wyposażeniu jej w zabudowę meblową.

Najlepiej meble na wymiar do kuchni nadają się do małych pomieszczeń, gdzie tak naprawdę liczyć się każdy centymetr optymalnie wykorzystanej przestrzeni. Można dzięki nim zabudować wnęki i wolne przestrzenie o nietypowych i niestandardowych kształtach, przez co będziemy mieć więcej półek i szafek do zagospodarowania.

Dobrze będą sprawdzać się meble kuchenne na zamówienie w pomieszczeniach nietypowych, jak kuchnia na poddaszu czy w pomieszczeniu o niestandardowej wysokości. Można decydować o tym, jakie wymiary będą miały szafki i półki, gdzie co umieścić i z  jakich materiałów mają być wykonane meble kuchenne. To doskonały sposób na zrealizowanie wizji oryginalnej kuchni, ale trzeba mieć wyobraźnię i pokłady cierpliwości. Na wykonanie i montaż mebli w wielu przypadkach trzeba długo czekać, nawet do kilku tygodni. Koszt ich wykonania także będzie wyższy niż w przypadku mebli gotowych.

Gotowe meble kuchenne – dla kogo taka alternatywa?

Jako alternatywa dla mebli na wymiar, gotowe meble kuchenne mają wiele zalet. Przede wszystkim od razu możemy zobaczyć, jak wyglądają, dotknąć je i przetestować. Nie trzeba czekać na ich wykonanie – często można je z salonu meblowego natychmiast zabrać do domu lub poczekać na przewóz.

Gotowe meble kuchenne nadają się doskonale do średnich i większych kuchni w standardowym formacie. Przestrzeń, która nie musi być idealnie zabudowana w przypadku mebli gotowych, może prezentować się finalnie znakomicie.

Tym, co zdecydowanie przemawia „za” takim rozwiązaniem, jest koszt nabycia mebli. Gotowy komplet będzie znacznie tańszy niż projektowanie i robienie mebli kuchennych na indywidualny wymiar. Producenci oferują zestawy do montażu na miejscu, u klienta w domu lub do samodzielnego skręcenia, co zmniejsza nakłady finansowe, jakie trzeba wydać na aranżację kuchni. Komplet mebli zamówionych w salonie meblowym zostanie dostarczony szybko i sprawie. Jeśli zaś po kilku latach będziemy chcieli się przeprowadzić, bez trudu będziemy mogli wynieść meble kuchenne i wstawić je do nowego wnętrza, o ile rozmiary na to pozwolą.

Wybór od renomowanego producenta

Meble gotowe mogą być tak samo funkcjonalne, jak te na wymiar, jeśli nie bardziej, ponieważ są tworzone przez ekspertów, którzy wiedzą po prostu, na co należy zwrócić szczególną uwagę. Wystarczy przejrzeć bogatą ofertę na takie wyposażenie w sklepie www.forte.com.pl, aby przekonać się, że pozwolą one na stworzenie wymarzonej aranżacji kuchni. Takie meble do kuchni są dostępne w wielu różnych stylach, kolorach i konfiguracjach. Można dobrać z takiej oferty takie elementy, które stworzą zestaw doskonale dopasowany do naszej kuchni.

Firma Forte zaliczana jest do czołówki europejskich producentów mebli służących do samodzielnego montażu. Meble kuchenne Forte charakteryzują się wzornictwem dostosowanym do zmieniających się trendów rynkowych, ale i spełniającym wymagania klientów. Wyposażenie tego rodzaju pozwoli, aby kuchnia stała się funkcjonalna, wygodna i dostosowana do trybu życia domowników.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Zostaw komentarz

Twój adres mailowy nie będzie publikowany. Wymagane pola są zaznaczone *

*