Polecane informacje
Home / Informacje / Kuchnia rustykalna
Kuchnia rustykalna

Kuchnia rustykalna

Słowo „rustykalny” kojarzyć powinno się nam z pewną tradycją, klasycznymi liniami i wiejskim stylem. Rzeczywiście, rustykalne meble sprawdzają się najlepiej w jak najbardziej klasycznych wnętrzach. Jeśli więc nasze mieszkanie w całości urządzone właśnie w takim charakterze, kuchnia rustykalna będzie do niego pasowała jak ulał. Tego typu przestrzenie kuchenne mają to do siebie, że stają się szybko domowym ogniskiem, w którym skupia się życie rodzinne domowników. Ciężkie, drewniane meble ze żłobieniami bynajmniej nie mają w sobie nic z nowoczesności, ale powrót do tradycji nie zawsze musi być postrzegany jako krok wstecz. Aranżacje rustykalne mają w sobie wiele uroku. Warto więc je odkryć również i we własnym domu.

Klimat rustykalnych kuchni jest trudny do podrobienia. Kojarzą się one ze spokojem, rodzinną, wiejską atmosferą i aromatycznymi potrawami.

Nie zawsze kuchnia rustykalna musi wiązać się z zastosowaniem w aranżacji wyłącznie ciężkich, wiekowych mebli drewnianych. Sielskie wnętrze można osiągnąć również przy zastosowaniu innych zabiegów. Nawet niekiedy drobiazgi, czosnek na ścianie, imbryczek na kuchni, czy kraciasty obrus na stole, stworzą wrażenie rustykalności kuchni. Dobór mebli oczywiście również ma ogromne znaczenie. W sklepach i w katalogach meblarskich znajdziemy wiele propozycji zaaranżowania kuchni w taki sposób, aby uzyskać klasyczne wnętrze. W zestawieniu z nowoczesnymi, jasnymi meblami kuchennymi, meble rustykalne mogą wyglądać nieco ponuro, ale dobranie do nich radosnych dodatków sprawi, że sielskość będzie wprost biła z rustykalnej aranżacji.

W kuchniach rustykalnych powinno być wiele świeżych ziół i kwiatów. Miejsce na nie znajdzie się chociażby na parapecie okiennym. W takich pomieszczeniach świetnie sprawdzą się suszone kompozycje kwiatowe, czy wiekowe sprzęty kuchenne, jako element dekoracji. Rustykalna, staropolska kuchnia to dziś rzadkość w domach prywatnych. Chcąc więc być oryginalnym można pokusić się o jej stworzenie, z zastosowaniem mebli rustykalnych, w tym również tych robionych na zamówienie.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Zostaw komentarz

Twój adres mailowy nie będzie publikowany. Wymagane pola są zaznaczone *

*