Polecane informacje
Home / Informacje / Jakie kolory w nowoczesnej kuchni?
kolory nowoczesnej kuchni

Jakie kolory w nowoczesnej kuchni?

Kolorystyka kuchni powinna być generalnie indywidualną kwestią każdego właściciela lokalu mieszkalnego. Niemniej jednak, podążając za aktualnymi trendami w dziedzinie mebli kuchennych można stworzyć paletę kolorów, które są tu najmodniejsze w chwili obecnej. Umiejętne wykorzystanie kolorów daje nie tylko świetne efekty wizualne, ale jednocześnie również pozwala na kreowanie ciekawej przestrzeni. Przy zastosowaniu mebli i ścian w odpowiedniej kolorystyce można powiększyć optycznie przestrzeń kuchenną, co jest szczególnie ważne w przypadku kuchni znajdujących się w mieszkaniach w blokach z wielkiej płyty.

Pomysłowość współczesnych projektantów wnętrz kuchennych w zasadzie nie zna granic. Barwy w kuchni pełnią bardzo dużą rolę. Wpływać mogą na zwiększenie apetytu domowników, czy poprawę samopoczucia.

Modnymi kolorami w kuchni są dziś barwy energetyczne, nastrajające pozytywnie człowieka do innych i całego życia. Takie odcienie jak żółć, pomarańcz czy czerwień w pomieszczeniach kuchennych wyglądają znakomicie. Jeśli wybierzemy taką energetyczną mieszankę kolorystyczną powinniśmy pamiętać o tym, aby nie przesadzać z różnorodnością barw i jaskrawością. Kolory te mają poprawiać nasze samopoczucie, a nie męczyć oczy.

Dla uspokojenia nastrojów i ukojenia nerwów poleca się stworzyć aranżację kuchenną z wykorzystaniem kolorów fioletowych i lila. Chłodne odcienie sprawdzą się w kuchniach profesjonalnych, w których chcemy stworzyć wnętrze ciekawe i minimalistyczne. Bardzo modne są dziś kuchnie białe i szare, które można łączyć na zasadzie kontrastów z kolorowymi ścianami i dodatkami.

Elegancka kuchnia powinna być utrzymana w monochromatycznych kolorach. Biel i czerń czy odcienie szarości będą się tu nadawały idealnie. Poza tym, barwy te są ponadczasowe i uniwersalne. Równie dobrze będą wyglądały w małej, mieszkaniowej kuchni, co w dużej kuchni restauracyjnej. Minimalistyczny styl, który dziś jest często stosowany w przypadku aranżacji kuchennych, zwykle bazuje na bieli jako uniwersalnym odcieniu, który śmiało można łączyć z każdym stylem czy kolorem.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Zostaw komentarz

Twój adres mailowy nie będzie publikowany. Wymagane pola są zaznaczone *

*