Polecane informacje
Home / Informacje / Jakie kolory są modne we współczesnej kuchni?
kolory modne w kuchni

Jakie kolory są modne we współczesnej kuchni?

Beżowa, szara, a może kolorowa – jaka powinna być współczesna, modna kuchnia? Wszystko zależy od gustu właścicieli domu lub mieszkania. Co roku na światowych targach meblarskich pokazywane są nowe trendy w zakresie kolorystyki mebli i aranżacji kuchennych. Co modne jest w tym roku?

Czerwień i czerń króluje

Jeśli zależy nam na stworzeniu oryginalnej, modnej stylizacji kuchennej, powinniśmy wybrać meble w kolorze czerwonym i czarnym. Świetnie będą komponowały się czerwone meble na wysoki połysk, z matowymi blatami w czarnym kolorze. Takie kuchnie wyglądają nowocześnie, ale też mają praktyczne zastosowanie. Kuchnia czarno-czerwona jest dynamiczna i mocna w wyrazie. W takiej kuchni panuje energia i pozwala na zebranie sił na dalszą część dnia i podejmowanie wyzwań.
Z podobnymi, energetycznymi stylizacjami kuchennymi będziemy mieli do czynienia, jeśli wykorzystamy kolory żółty i pomarańczowy w projektowanej zabudowie kuchennej. Takie odcienie wpływają pozytywnie na apetyt i co ciekawe – ułatwiają nawet trawienie!

Niestety, często wybór zbyt jaskrawych barw w domowej kuchni może skutkować zmęczeniem naszego wzroku.

Biało-niebieska sterylność

Zestawienie kolorów niebieskiego i białego jest bardzo popularne w domowych kuchniach. Pomimo, że są to zimne kolory i często dają wrażenie higienicznej czystości, nawiasem mówiąc pożądanej w przestrzeniach kuchennych, to jednak takie kuchnie mogą być bardzo przytulne. Wystarczy dobrać do nich odpowiednie dodatki, wykonane np. z drewna, aby stworzyć rodzinną kuchnię.

Biel daje wrażenie minimalizmu, co jest bardzo modnym trendem w aranżowaniu przestrzeni kuchennych.

Beże i szarości

Jeśli kuchnia nie jest zbyt duża, meble kuchenne powinny być utrzymane w jasnych barwach – np. w odcieniach beżu czy szarości. Dzięki temu optycznie powiększymy kuchnie. Zarówno beże jak i szarości dają dowolność aranżacji kuchennej przestrzeni – malowania ścian, wyboru płytek podłogowych, czy też doboru dodatków kuchennych.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Zostaw komentarz

Twój adres mailowy nie będzie publikowany. Wymagane pola są zaznaczone *

*