Polecane informacje
Home / Informacje / Jaki styl powiększy małą kuchnię?
Mała kuchnia

Jaki styl powiększy małą kuchnię?

Mała kuchnia, to ogromny kłopot. Są jednak skuteczne sposoby na to, by pomieszczenie powiększyć. Idealnie nadaje się do tego nowoczesny styl minimalistyczny. Jego istotą jest funkcjonalność i prostota, a co za tym idzie – umiar i rezygnacja ze wszystkiego, co zbędne.  Wszystko po to, by uzyskać więcej przestrzeni.

Opierając się na minimalizmie warto zastosować w kuchni kontrasty. Jasna podłoga, ciemne meble, lub jeśli ktoś woli – odwrotnie. Żeby nie było nudno, warto pomyśleć o intensywnym kolorze na jednej ze ścian. Mówiąc o ścianach trzeba mieć świadomość tego, że minimalizm uwielbia taki materiał, jak szkło, więc szklane kafelki, czy nawet wielkoformatowe tafle są bardzo mile widziane. Mała kuchnia wyłożona szkłem w fantastyczny sposób powiększy się optycznie i z pewnością zyska kilka metrów kwadratowych.

Jakie meble powinny znaleźć się w małej kuchni i do tego urządzonej na styl minimalistyczny?

Mebli w takim wypadku nie powinno być dużo, ale to nie wszystko. Jeśli mają pasować do minimalistycznego wnętrza, to muszą łączyć w sobie prostotę i elegancję. Te o jednolitym zabudowaniu i prostych, geometrycznych kształtach będą odpowiednie. Ważne, by meble pozbawione były wszelkich zdobień, a nawet uchwytów.

Nowoczesny minimalizm

Nowoczesny minimalizmMała kuchnia zaaranżowana stylem minimalistycznym wymaga także odpowiedniego oświetlenia. Zastosowaniu trików z oświetleniem także powiększa pomieszczenie. Oświetlenie w takim wnętrzu musi spełniać kilka funkcji. Przede wszystkim ma za zadanie rozjaśnić wnętrze, ale także wyeksponować styl i podkreślić uzyskaną przestrzeń. Zadania te idealnie spełnią halogeny rozmieszczone punktowo na suficie.

Ciekawym pomysłem jest zastosowanie nowoczesnej taśmy ledowej. Można nią podświetlić szafki kuchenne, parapet, czy nawet podłogę. Dzięki temu wnętrze nabierze nowoczesnego charakteru i przede wszystkim zyska na wyrazistości. Rozproszone światło odbijające się od szklanych kafelków, czy szklanych mebli we wspaniały sposób nie tylko rozjaśni wnętrze, ale przede wszystkim w optyczny sposób je powiększy.

W małej kuchni nie powinno być mowy o wszelkiego rodzaju dodatkach, ozdobach i innych bibelotach, które wnętrze mogą zagracać i co za tym idzie pomniejszać.Każdy przedmiot musi mieć swoje miejsce. Warto przemyśleć każdy szczegół, bo będzie to miało wpływ na jakość korzystania z tego pomieszczenia.

10.00 avg. rating (95% score) - 1 vote

Zostaw komentarz

Twój adres mailowy nie będzie publikowany. Wymagane pola są zaznaczone *

*