Polecane informacje
Home / Informacje / Jak właściwie zaprojektować kuchnię?

Jak właściwie zaprojektować kuchnię?

Wprowadzając się do nowego domu albo remontując mieszkanie, musimy w odpowiedni sposób zaaranżować kolejne pomieszczenia i wyposażyć je w meble i inne sprzęty. Bardzo ważnym etapem projektowania wnętrz będzie zaprojektowanie wnętrza kuchennego. Wbrew pozorom, jest to bardzo trudne zadanie. Jeśli nie potrafimy samodzielnie zaprojektować naszej kuchni, zgodnie z zasadami ergonomii, powinniśmy zlecić takie zadanie wyspecjalizowanym firmom, które podpowiedzą, w jakim miejscu usytuować lodówkę, czy kuchenkę, a gdzie kategorycznie nie można ustawić zmywarki lub pralki. Dobrze zaprojektowana kuchnia będzie estetyczna, wygodna i przytulna, a tego przecież oczekują wszyscy klienci.

Pierwszą, techniczną kwestią w projektowaniu kuchni i jej zabudowy, będzie rozplanowanie przyłączy wody, gazu i energii elektrycznej. Warto jest umieścić w kuchni znacznie więcej gniazdek elektrycznych niż w innych pomieszczeniach domowych, ponieważ będą one niezbędne przy użytkowaniu licznych urządzeń kuchennych. Jeśli już planujemy przyłącza mediów, od razu musimy rozplanować rozmieszczenie najważniejszych sprzętów kuchennych – lodówki, kuchenki, piecyka, okapu, czy zmywarki. Oprócz tego, pamiętajmy, że jeśli będziemy chcieli mieć w kuchni kawiarkę, czajnik elektryczny, toster, sandwich, czy też maszynkę do mięsa, musimy mieć wolne kontakty, aby móc je w wygodny sposób podłączyć. Takie kontakty powinny znaleźć się w pobliżu blatu roboczego.

Kiedy już kwestie techniczne mamy zrealizowane, możemy przystąpić do projektowania zabudowy kuchennej. Powinna ona spełniać wszelkie wymagania ergonomii. Najlepiej zastosować w naszej domowej kuchni sporej wielkości blat roboczy, który pozwoli na wygodne przygotowywanie posiłków. Przy wyborze kolorów i typów frontów kuchennych zwróćmy uwagę na to, jakie będą wymogi utrzymania takich frontów w idealnej czystości. Zdecydowanie najwięcej pracy związane jest z czyszczeniem i polerowaniem mebli na wysoki połysk. Jeśli nie chcemy na co dzień czyścić mebli kuchennych, lepiej wybierz meble matowe.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Zostaw komentarz

Twój adres mailowy nie będzie publikowany. Wymagane pola są zaznaczone *

*