Polecane informacje
Home / Informacje / Funkcje nowoczesnych lodówek

Funkcje nowoczesnych lodówek

Producenci lodówek starają się, aby oferowane przez nich urządzenia miały jak najwięcej przydatnych funkcji ułatwiających użytkowanie. Alarm niedomkniętych drzwi, powłoka antybakteryjna, czy funkcja wakacje to tylko niektóre z nich. Na co mogą liczyć użytkownicy nowoczesnych lodówek?

Podczas zakupu lodówki często zwracamy uwagę na jej pojemność oraz zużycie energii elektrycznej. Jest to urządzenie, którego właściwie nie wyłączamy, dlatego warto wybrać model pozwalający na zmniejszenie rachunków za prąd. Ważne jest również to, czy planujemy kupić model pod zabudowę, z zamrażalnikiem, czy typu side-by-side, a także – jakiej wielkości jest nasza kuchnia i ile miejsca możemy przeznaczyć na urządzenie. Oprócz tych kryteriów warto też zastanowić się nad dodatkowymi funkcjami, które ułatwią użytkowanie lodówki.

Świeża żywność na dłużej

Kupując lodówkę warto zwrócić uwagę na funkcje, które zagwarantują świeżość przechowywanych w niej produktów. Niektóre modele mają np. półki pokryte specjalną powłoką, dzięki czemu bakterie i wirusy nie namnażają się, a żywność dłużej pozostaje świeża. Podobnie działają jonizatory w nowoczesnych lodówkach, czy systemy równomiernie rozprowadzające powietrze po całym wnętrzu chłodziarki. Jeśli chcemy zachować również wartości odżywcze produktów, warto zaopatrzyć się w model z tzw. komorami świeżości. Jak one działają? W wydzielonych pojemnikach panuje inny poziom wilgotności (np. większy dla warzyw i owoców; mniejszy dla ryb czy mięsa) i temperatury (zazwyczaj nieznacznie przekraczającej 0 stopni Celsjusza) niż w pozostałych częściach lodówki. Dzięki temu umieszczone w nich produkty nie tylko dłużej pozostają świeże, ale dodatkowo nie tracą swoich wartości odżywczych, tak jak ma to miejsce w przypadku tradycyjnego przechowywania w lodówce.

Wygodne użytkowanie

Lodówka to urządzenie, z którego korzystamy każdego dnia, dlatego warto podczas zakupu wybrać model ułatwiający codzienne użytkowanie. Jedną z takich funkcji jest niewątpliwie alarm niedomkniętych drzwi. Oświetlenie LED z kolei jest nie tylko jasne, ale również nie powoduje podwyższenia temperatury wewnątrz chłodziarki i pobiera mniej energii elektrycznej niż zwykła żarówka. W nowoczesnych lodówkach firmy LG zastosowano funkcję Smart Diagnosis. W przypadku awarii wystarczy wcisnąć odpowiedni przycisk na urządzeniu i zbliżyć do niej telefon, a system sam zweryfikuje usterkę i prześle informację do serwisu. Jak widać nowoczesne lodówki nie tylko gwarantują świeżość i wysoką jakość przechowywanych produktów, ale również pozwalają zaoszczędzić na rachunkach za prąd i zapewniają wygodne użytkowanie.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Zostaw komentarz

Twój adres mailowy nie będzie publikowany. Wymagane pola są zaznaczone *

*