Polecane informacje
Home / Informacje / Domowe sposoby na czyszczenie mebli kuchennych
czyszczenie mebli kuchennych

Domowe sposoby na czyszczenie mebli kuchennych

W sklepach z chemią i detergentami można wybrać różne środki do czyszczenia łazienki. Jedne są stworzone ku temu, aby usuwać tłuste zabrudzenia, inne – usuwają kamień i rdzę z powierzchni metalowych, np. z armatury w kuchni, albo z mebli ze stali. Trzeba jednak wiedzieć, że wiele środków czyszczących dostępnych w sklepach jak najbardziej skutecznie można zastąpić wykorzystując w tym celu domowe środki takie jak spirytus, woda, kwasek cytrynowy czy ocet. Przy użyciu tych i podobnych środków będzie można wyczyścić meble kuchenne i elementy wyposażenia kuchennego, z których korzystamy na co dzień.

Kuchnia jest specyficznym pomieszczeniem, w którym zwykle dużo się brudzi. Podczas gotowania i przygotowywania posiłków nietrudno o powstanie zabrudzeń. Niektóre z nich pozostawione same sobie, są później naprawdę niemożliwe do usunięcia klasycznymi sposobami.

Kilkadziesiąt lat temu mycie kuchni wymagało korzystania z dostępnych środków czyszczących. Nasze babcie nie miału do dyspozycji środków chemicznych, które usunęłyby plamy szybko i skutecznie, jak twierdzą ich producenci. A jednak, poprzednie pokolenia bardzo skutecznie radziły sobie ze sprzątaniem kuchni i myciem mebli kuchennych na błysk. Co ciekawe, domowe sposoby na czyszczenie mebli w kuchni mogą być skuteczniejsze i bezpieczniejsze dla samych sprzętów, niż czyszczenie detergentami.

Woda z solą jest jednym z podstawowych roztworów wykorzystywanych do czyszczenia mebli kuchennych, na których widoczne są tłuste plamy. Rozpuszczona w wodzie sól będzie wchodziła w reakcję z tłuszczem na meblach, przez co łatwo będzie usunąć plamy z mebli kuchennych. Wodą z octem czyści się zaś powierzchnie wykonane ze stali nierdzewnej. Taki środek usunie plamy, pozostawiając krystalicznie czystą powierzchnię, bez śladu brudu i usuwając jednocześnie bakterie. Jak widać, nie potrzebujemy wydawać majątku na zakup specjalistycznych środków czyszczących. Możemy niskim kosztem uzyskać podobne rezultaty.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Zostaw komentarz

Twój adres mailowy nie będzie publikowany. Wymagane pola są zaznaczone *

*